Maand van de 1000 Voorbeelden: OBS de Springplank Harderwijk

Tijdens de Maand van de 1000 Voorbeelden zet Inclusief Groep werkgevers in het zonnetje die werk maken van een inclusieve arbeidsmarkt. Met het motto “Banenafspraak, motor voor inclusie” bracht Inclusief Groep een taart en cadeaus naar OBS de Springplank in Harderwijk.

Hier werken Aart en Astrid. Aart werkt al ruim 16 jaar op de school en is van alle markten thuis als het gaat om het uitvoeren van diverse klusjes. “Ik heb altijd in de bouw gewerkt bij Inclusief Groep en ben dus wel redelijk handig.”

Nog wennen
Astrid is sinds drie maanden in dienst en zij moet nog wennen aan haar nieuwe taken én de vrijheid die ze krijgt. Ze was vroeger leerlinge op de Springplank en vindt het heel bijzonder om weer terug te zijn op het oude nest: “Mijn motivatie komt ook hier van de school zelf. Ik vind het ontzettend leuk om weer terug te zijn — om te laten zien hoeveel ik ben gegroeid en dat ik hier nog steeds mag leren en verder groeien.”

Astrid komt oorspronkelijk uit de schoonmaak en dat merken ze wel in Harderwijk en Zeewolde. Aart: “De kastjes zijn schoon, maar ook alles is verplaatst, haha! Ik moet nu echt even goed kijken waar alles ligt.”

Niet vanzelfsprekend
Inclusief Groep bedankte vandaag Anemieke van de Krift. Zij is samen met Bianca de Zoete directeur van de Springplank. In Zeewolde is Marije van Dijk locatieleider. Marije begeleidt Astrid als zij op de locatie in Zeewolde werkt. Coen Robbertsen, unitmanager Inclusief Groep, wist te vertellen: “Vaak denkt een organisatie dat het vanzelfsprekend is dat er ruimte wordt gecreëerd voor mensen die iets meer begeleiding nodig hebben, maar dat is beslist niet zo.”

Voorbeeld voor andere bedrijven
Daarom is het elke dag belangrijk om dankbaar te zijn voor werkgevers als De Springplank, omdat het niet vanzelfsprekend is — maar wel een mooi voorbeeld kan zijn voor andere bedrijven.

Wij nodigen andere ondernemers van harte uit om ook stil te staan bij de kansen van sociaal ondernemen . Laten we samen onderzoeken wat er mogelijk is! Neem contact op met Coen Robbertsen, manager Diensten. Samen kunnen we de mogelijkheden bespreken. Je kan Coen bereiken via c.robbertsen@inclusiefgroep.nl